Masaż Prenatalny

MASAŻ PRENATLANY Każda oczekująca narodzin dziecka kobieta potrzebuje bezpiecznego i efektywnego masażu, który rozluźni ją, uspokoi i zredukuje poziom stresu, jaki towarzyszy  oczekiwaniu na urodzenie zdrowego maleństwa. Każda oczekująca narodzin dziecka kobieta potrzebuje bezpiecznego i efektywnego masażu, który rozluźni ją, uspokoi i zredukuje poziom stresu, jaki towarzyszy oczekiwaniu na urodzenie zdrowego maleństwa. Masaż dla kobiet w ciąży ma za zadanie nie tylko usunąć dyskomfort związany z odmiennym stanem, ale też zwiększyć świadomość i akceptację zmieniającego się ciała. Masaż prenatalny to uznany na świecie sposób na zapewnienie przyszłej mamie maksymalnego komfortu i lepszego samopoczucia. Profesjonalnie wykonany jest podstawowym elementem kompleksowej pielęgnacji ciała kobiety podczas oczekiwania na dziecko. Masaż prenatalny „Mama i dziecko” to całościowy masaż relaksacyjny, który zapewnia wszechstronne działanie na poziomie fizycznym i psychicznym oraz wyjątkowy relaks zarówno dla mamy jak i nienarodzonego dziecka. Efekty na poziomie fizycznym: – poprawia krążenie krwi i limfy – zapobiega lub ogranicza występowanie obrzęków, uciążliwych szczególnie w ostatnim trymestrze ciąży, – pobudza, aktywizuje i rozluźnia mięśnie, – biernie rozciąga przykurczone mięśnie, – łagodzi dolegliwości bólowe mięśni i stawów – nasilają uczucie zmęczenia i apatii u ciężarnej, – redukuje dolegliwości bólowe kręgosłupa – bóle krzyża, rwa kulszowa, – obniża wzmożone napięcie mięśniowe obręczy biodrowej, – utrzymuje skórę w dobrej kondycji, – masaż pomaga przyjąć ze spokojem postępujące zmiany fizyczne, szczególnie nasilone w pierwszych miesiącach ciąży. Efekty na poziomie psychicznym – emocjonalnym: – redukuje poziom kortyzolu (hormon stresu), podnosi poziom endorfin zarówno u mamy i nienarodzonego dziecka – stres u ciężarnej wywołuje u płodu podwyższenie poziomu kortyzolu, wzmożone napięcie mięśni oraz niepokój. Smutek lub strach matki może wywołać dwukrotny wzrost częstości bicia serca płodu, – obniża stres, łagodzi uczucie lęku i niepokoju – szczególne znaczenie ma u kobiet w ciąży które pracują zawodowo kiedy oprócz fizycznego obciążenia dochodzą jeszcze napięcia związane ze stresem zawodowym. – ułatwia nawiązanie więzi z nienarodzonym dzieckiem, – niweluje strach przed porodem, – dodaje pewności i zaufania do możliwości własnego ciała – niweluje strach przed porodem i ułatwiają położnej współpracę z rodzącą w czasie porodu, – doprowadza do głębokiego odprężenia ciała i umysłu. Masaż prenatalny wskazany jest dla kobiet w każdym wieku. Im wcześniej rozpoczniemy przygodę z masażem, tym szybciej odczujemy (poznamy) fenomen dotyku tej metody, a ciąża będzie przebiegać komfortowo do ostatniego trymestru. Masaż dopasowany jest do aktualnych potrzeb kobiety ciężarnej. Indywidualny dobór preparatów do masażu umożliwi również uzyskanie optymalnych efektów pielęgnacyjnych w wyjątkowej atmosferze.

ZRELAKSOWANA MAMA = ŁATWY PORÓD = SZCZĘŚLIWE DZIECKO  KTO PROWADZI? Kurs prowadzi Dorota Dacka – masażystka z kilkunastoletnim doświadczeniem, specjalistka odnowy biologicznej oraz opieki fizjoterapeutycznej kobiet w ciąży. ILE KOSZTUJE? * 500 zł/ osoba * PROMOCJA: Jeśli zgłosisz się z koleżanką/kolegą: 900 zł za 2 osoby. * Szkolenie indywidualne: 600 zł UWAGA !! Ilość miejsc ograniczona. Lubimy pracować w małym gronie, max 3 osób. Dla niektórych kursantów oraz 'Mam-modelek” to intymne i emocjonalne szkolenie. W odpowiedzi na zgłoszenie wyślemy Ci dane do przelewu, jeśli będzie wolne miejsce. Jeśli nie – podamy kolejny termin.

ZGŁOSZENIA I REZERWACJA: wypełnij i prześlij formularz po prawej stronie DODATKOWE PYTANIA:  tel. 509 929 777, szkolenia@oshin.pl  

DLA KOGO?

Dla fizjoterapeutów, techników masażystów, terapeutów i osób z kwalifikacjami zawodów medycznych.

CZAS SZKOLENIA:

czwartek: godz: 10:00-18:00
*Organizator zastrzega prawo do zmiany godzin, w zależności od ilości osób oraz poziomu przyswajalności kursantów :)

MIEJSCE:

Centrum Masaży i Szkoleń OSHIN,
Bydgoszcz, ul. Grunwaldzka 179
(róg ul. Elbląskiej na przeciw małej stacji Orlen)

Możliwość zaparkowania pod kamienicą od strony ul. Elbląskiej. Wejście od szczytu.

Dla nawigacji: ul. Elbląska 1 lub Grunwaldzka 179.
Komunikacja miejska: autobusy linii nr 61, 71, 77, 83
przystanek RONDO MACZKA.

Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe oraz DYPLOM ukończenia kursu.

KONTAKT i szczegółowe informacje: Monika: 516 157 759, szkolenia@oshin.pl

Zgłoszenia

INWESTYCJA: 1500 zł
Szkolenie indywidualne: 2800 zł
Termin: wkrótce

UWAGA! Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszenia i wpłacenia bezzwrotnej kwoty rezerwacyjnej: 500 zł.

KONTO DO WPŁATY:
Centrum OSHIN, 41 1600 1462 1742 4852 5000 0001
Tytuł przelewu: nazwa kursu, data, imię , nazwisko (proszę nie pisać słowa "zaliczka").

W przypadku chęci posiadania faktury, proszę podać mailem (szkolenia@oshin.pl) lub poprzez formularz zgłoszeniowy – niezbędne dane. 

Najkrótszą drogą rezerwacji szkolenia jest opłacenie kursu (lub jego minimalnej kwoty) i wysłanie potwierdzenia wraz ze zgłoszeniem poprzez formularz poniżej.

Formularz zapisu:

Zapis na kurs masażu prenatalnego
Terminy *
Potwierdzenie wpłaty
Maksymalny rozmiar pliku: 1MB
Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na szkolenie jest OSHIN- Holistyczne Centrum Masaży i Szkoleń Kacper Wiśniewski, ul. Grunwaldzka 179, 85-429 Bydgoszcz.
Więcej informacji w Polityce Prywatności.
zgoda na wykorzystanie wizerunku