Tradycyjny Masaż Tajski

Tradycyjny masaż tajski tzw. bierna joga. To połączenie technik mobilizacyjnych i głębokiej akupresury. Ta holistyczna metoda leczenia (człowiek to całość fizyczno-duchowa). W rozumieniu tym wszystkie narządy są wzajemnie powiązane a na ich działanie wpływają nasze emocje, tryb życia, stan psychiczny czy miejsce w którym żyjemy na co dzień.

Jako główny cel masażu tajskiego przyjmuje się przywrócenie przepływu energii, która została zaburzona wskutek choroby, złego trybu życia czy stresu. W Tajlandii stosowany od setek lat jako zabieg leczniczy jak i profilaktycznie w celu rozluźnienia i przeciwdziałania wielu jednostkom chorobowym. Techniki masażu tajskiego przydatne są przede wszystkim by utrzymać i poprawić elastyczność mięśni, więzadeł, czy poprawić ruchomość stawów. Pomocny jest również w przypadku bólów mięśni, głowy, czy innych przewlekłych schorzeń. Masaż ten polecany jest również osobom, które odczuwają ciągłe zmęczenie czy brak energii. Ma on prowadzić do wewnętrznej harmonii duszy i ciała. Wycisza organizm, jednocześnie pobudzając ciało do działania. 

W szkoleniu reprezentujemy styl tradycyjny wywodzący się z północnych obszarów Tajlandii.

 • TMC Thai Massage SChool of Thailand in Chang Mai

(Nnagradzana i wyróżniana przez Ministerstwo Edukacji Tajlandii za prowadzenie wysokiego standardu nauczania oraz zachowanie starożytnej sztuki nauczania i promowanie integralności masażu tajskiego). 

 • ITM International Training Massage School w Chang Mai

(ITM jest akredytowany przez Ministerstwo Edukacji Tajlandii, zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia Publicznego oraz uznany i zatwierdzony na całym świecie przez wiele profesjonalnych szkół wyższych i stowarzyszeń w zakresie kształcenia ustawicznego w regulowanej dziedzinie opieki zdrowotnej.  Wiele luksusowych pięciogwiazdkowych hoteli i kurortów wybrało Szkołę ITM, aby szkolić swój personel spa w sztuce uzdrawiania starożytnego masażu tajskiego)

DLA KOGO?

Nasz kurs adresowany jest do każdej osoby chcącej pracować z ciałem w warunkach domowych, gabinetowych lub uprawiającej zawód masażysty czy fizjoterapeuty.

PROGRAM KURSU:

 • definicja i historia masażu tajskiego (główne składowe masażu, cel, indywidualne podejście, style masażu, szkoły)
 • działanie i efekt (wskazania, przeciwwskazania do wykonywania masażu, kontakt klientem, techniki masażu, teoria 5 elementów, wyjaśnienie roli i przepływu energii w ciele człowieka)
 • zaufanie (podejście do klienta, przygotowanie pomieszczenia, materaca, stroju)
 • tempo, częstotliwość, czas (jak dobrać odpowiednią siłę do ciała klienta, bezpieczne wykorzystanie balansu swojego ciała, prawidłowe rozciąganie)
 • kierunek, ułożenie ciała (zasady wykonywania masażu tajskiego zgodnie z tradycją tajską, rola oddechu, ergonomia pracy masażysty)
 • praktyka masażu (masaż w 5 pozycjach złożeniowych)

CZAS SZKOLENIA:

sobota: godz: 12:00-20:00 (w tym przerwa obiadowa)
niedziela: godz: 10:00- 18:00 (w tym przerwa obiadowa)
*Organizator zastrzega prawo do zmiany godzin, w zależności od ilości osób oraz poziomu przyswajalności kursantów :)

MIEJSCE:

Centrum Masaży i Szkoleń OSHIN,
Bydgoszcz, ul. Grunwaldzka 179
(róg ul. Elbląskiej na przeciw małej stacji Orlen)

Możliwość zaparkowania pod kamienicą od strony ul. Elbląskiej. Wejście od szczytu.

Dla nawigacji: ul. Elbląska 1 lub Grunwaldzka 179.
Komunikacja miejska: autobusy linii nr 61, 71, 77, 83
przystanek RONDO MACZKA.

Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe oraz DYPLOM ukończenia kursu.

Jak się przygotować ?

Masaż tajski wymaga sprawności w ciele. Masujemy na macie w różnych pozycjach ciała.

Strój powinien Być przylegający do ciała i nie krępujący ruchów.

Wskazane krótkie paznokcie (jak w każdym masażu)

KONTAKT i szczegółowe informacje: Monika: 516 157 759, szkolenia@oshin.pl

PROWADZĄCA: Anna Nocoń

Mentorka pozytywna promująca naturalne piękno i powrót do korzeni. Kosmetolożka, naturopatka, masażystka, terapeutka twarzy, autorytet z zakresu masaży anty aging, ekspert z zakresu psychokosmetyki, szkoleniowiec, autorka programów odmładzających, trenerka holistycznej pracy z ciałem.

Pokazuje jak wykorzystywać ukryty potencjał, jak rozwijać wewnętrzna energię. Od 15 lat zajmuje się również branżą beauty, jest twórczynią trendu kosmetyki pozytywnej, liderem kosmetyki holistycznej. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu poprawy kondycji fizycznej i psychicznej, psychologii urody i rozwoju osobistego.

Pokazuje drogi do niekonwencjonalnych/komplementarnych metody terapii naturalnych wykorzystywanych w kosmetologii i nie tylko.

Ukończyła uczelnie z zakresu:

 • International Aesthetics and Massage School in Moscow 2009 -2015 SPA, Estetic&Specyfic Manualistic Concept
 • Zarządzania: Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych (marketing i reklama), Public Speakers Academy (Londyn)
 • Kosmetologii: Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, Wydział Medyczny (kosmetologia, specjalizacja anty aging), Wyższa Szkoła Medyczna Wydział Ochrony Zdrowia, Studia Podyplomowe Kosmetologia i Body Fitness, Międzynarodowy Instytut Refleksologii Twarzy, Międzynarodowa Szkoła Masażu Manualistic Aestetic School (Moskwa),
 • Międzynarodowy Instytut Masażu Tajskiego – An Institut of Thai Massage (Tajlandia) Studium Naturalnych Metod Leczenia, Zawodowa Szkoła Masażu
 • Naturopatii: ITCM DAO Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej (Akademia Akupunktury Kosmetycznej oraz Szkoła Naturopatii).

Zgłoszenia

INWESTYCJA: 1500 zł.
Termin: 10-11.06.2023

UWAGA! Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszenia i wpłacenia bezzwrotnej kwoty rezerwacyjnej: 300 zł.

KONTO DO WPŁATY:
Centrum OSHIN, 41 1600 1462 1742 4852 5000 0001
Tytuł przelewu: nazwa kursu, data, imię , nazwisko (proszę nie pisać słowa "zaliczka").

W przypadku chęci posiadania faktury, proszę podać mailem (szkolenia@oshin.pl) lub poprzez formularz zgłoszeniowy – niezbędne dane. 

Najkrótszą drogą rezerwacji szkolenia jest opłacenie kursu (lub jego minimalnej kwoty) i wysłanie potwierdzenia wraz ze zgłoszeniem poprzez formularz poniżej.

Formularz zapisu:

Zapis na kurs stacjonarny Tradycyjnego Masażu Tajskiego
Terminy *
Potwierdzenie wpłaty
Maksymalny rozmiar pliku: 1MB
Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na szkolenie jest OSHIN- Holistyczne Centrum Masaży i Szkoleń Kacper Wiśniewski, ul. Grunwaldzka 179, 85-429 Bydgoszcz.
Więcej informacji w Polityce Prywatności.
zgoda na wykorzystanie wizerunku