Podstawy Masażu Twarzy – sekret rewitalizacji i odmładzania tkanek.

Kurs z podstaw masażu twarzy oraz procesów starzenia się skóry, duża dawka wiedzy teoretycznej oraz ćwiczenia praktyczne. Uczy rozumienia pracy z ciałem i poruszania się po tkankach.

OPIS TECHNIKI:

Znajomość anatomii twarzy, wielowarstwowości twarzy oraz procesów starzenia się organizmu jest niezwykle istotna dla wykonania profesjonalnego i skutecznego masażu twarzy. Precyzyjna praca oraz rozwój umiejętności manualnych, wykorzystanie potencjału własnych dłoni oraz rozumienie możliwości, jakie daje praca z tkankami to solidne podstawy dla rozwoju wszystkich technik masażu twarzy.

Kilka powodów, dlaczego warto wiedzieć więcej na temat twarzy przed przystąpieniem do wykonywania masażu:

Bezpieczeństwo klienta i zapobieganie urazom. Znajomość anatomii pozwala unikać potencjalnych zagrożeń związanych z masażem, takich jak niewłaściwe manipulacje w okolicach wrażliwych struktur, naczyń krwionośnych czy nerwów. Wiedza teoretyczna pomaga unikać przypadkowych urazów lub skaleczeń podczas masażu, co jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa klienta.

Precyzyjna pracy. Zrozumienie struktury twarzy pozwala na precyzyjne lokalizowanie obszarów, które wymagają szczególnej uwagi lub odprężenia.

Dostosowanie technik do potrzeb klienta. Znajomość anatomii umożliwia personalizację masażu w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta.

Zrozumienie wielowarstwowości twarzy. Wiedza na temat różnych warstw twarzy pozwala na bardziej efektywną pracę, pomaga w doborze technik oraz tempa pracy, odpowiedniego nacisku i innych manipulacji w obrębie danej warstwy.

Procesy sterzenia się organizmu. Rozumienie, jak zmiany zachodzą w obrębie ciała i twarzy pozwala na odpowiednie dobrane techniki masażu, które mogą pomóc w opóźnieniu procesów starzenia.

Rozwój umiejętności manualnych. Praktykowanie masażu twarzy wymaga rozwoju umiejętności manualnych, które pozwalają na precyzyjną i skuteczną pracę z tkaninami. Wymaga to to ćwiczeń, które uelastyczniają palce, dłonie oraz ramiona. Praca asynchroniczna z wykorzystaniem naprzemiennym prawej i lewej półkuli mózgowej jest bardzo ważna dla osiągania mistrzostwa w terapiach manualnych.

Podniesienie profesjonalizmu. Wiedza na temat anatomii twarzy podnosi poziom profesjonalizmu masażysty, co przekłada się na zaufanie klienta i pozytywne opinie.

Wszystkie te aspekty razem stanowią solidne podstawy dla skutecznego i profesjonalnego masażu twarzy, który może przynieść klientowi odczucie relaksu, poprawę stanu skóry, odmłodzenie i modelowanie tkanek oraz ogólne dobre samopoczucie.

KORZYŚCI Z KURSU:

Twarz zacznie być dla Ciebie wspaniałym polem do pracy – odkryjesz sekrety pracy z tkankami. Dowiesz się jak zbudowana jest twarz i jakie znaczenie dla masażu ma jej wielopoziomowość. Poznasz subtelne różnice i zasady obowiązujące w pracy manualnej z tkankami.  Nauczysz jak dotykać twarz, jakie masaż proponować swoim klientom oraz podejmować decyzję związane w wyborem i łączeniem technik.

Zaczniesz rozumieć podstawy pracy z twarzą, która będzie dla Ciebie świetnym fundamentem do nauki wszystkich technik masaży twarzy. Otrzymasz sporą dawkę wiedzy teoretycznej, ćwiczeń praktycznych oraz ciekawe materiały dydaktyczne.

DLA KOGO?

Nasz kurs adresowany jest do osób początkujących i zaczynających pracę w branży medycznej, paramedycznej,  kosmetycznej, beauty, welness&spa oraz rozpoczynających karierę masażysty.

PROGRAM KURSU:

 • Dotyk – jak należy dotykać twarz, czuć i rozumieć tkanki. Subtelna praca na strukturach.
 • Dłoń jako narzędzie pracy – jak rozwijać zdolności manualne?
 • Anatomia twarzy – wielopoziomowa płaszczyzna.
 • Odpowiedni dobór technik do problemów estetycznych i zdrowotnych.
 • Zrozumieć twarz – anatomia twarzy – wielopoziomowa płaszczyzna (skóra, układ kostny, mięśniowy, nerwowy, tkanka łączna („tkanka kształtna” czyli powięzi)
 • Starzenie się twarzy
   • Zmiany i procesy zachodzące w tkankach – jak starzeje się twarz?
   • Starzenie się skóry – skóra jako największy organ naszego ciała – jak o nią dbać w ujęciu holistycznym?

CZAS SZKOLENIA:

piątek: godz: 10:00-18:00
*Organizator zastrzega prawo do zmiany godzin, w zależności od ilości osób oraz poziomu przyswajalności kursantów :)

MIEJSCE:

Centrum Masaży i Szkoleń OSHIN,
85-420 Bydgoszcz, ul. Kraszewskiego 7 (Okole)

Autobusy linii: 51, 58, 61, 71, 77 Tanie taxi: 196 22

Najbliższe miejsce noclegowe: B&B Kraszewskiego 3A

Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe oraz DYPLOM ukończenia kursu.

KONTAKT i szczegółowe informacje: 509 929 777, szkolenia@oshin.pl

PROWADZĄCA: Anna Nocoń

Mentorka pozytywna promująca wartości kobiet, naturalne piękno i powrót do korzeni. Kosmetolożka, naturopatka, terapeutka twarzy, autorytet z zakresu masaży anty aging, ekspert z zakresu psychokosmetyki, szkoleniowiec, autorka programów odmładzających, znawczyni kobiecej duszy. Certyfikowana instruktorka jogi twarzy metodą Yogaatractive.

Od 25 lat zajmuje się pozytywnym myśleniem, skutecznie testuje metody kreowania rzeczywistości i tworzy wokół siebie świat pełen pozytywnych emocji. Pracowitość, konsekwencja i odwaga połączone z pasja oraz wiarą w powodzenie pomogły jej w pozbyciu się własnych, licznych ograniczeń fizycznych i emocjonalnych. Wielki entuzjazm w działaniu oraz zaangażowanie były drogą do zdobywania doświadczeń w umiejętnym rozwiązywaniu wyzwań oraz zdobywaniu pewności siebie.

Pokazuje kobietom jak wykorzystywać ukryty potencjał, jak rozwijać wewnętrzna energię. Od 15 lat zajmuje się również branżą beauty, jest twórczynią trendu kosmetyki pozytywnej, liderem kosmetyki holistycznej. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu poprawy kondycji fizycznej i psychicznej, psychologii urody i rozwoju osobistego.

Występuje publiczne na kongresach kosmetologicznych, publikuje w prasie branżowej oraz kobiecej, pomaga w odnajdywaniu własnych ścieżek, pewności siebie oraz akceptacji. Wspiera w rozumieniu własnego ciała.

Pokazuje drogi do niekonwencjonalnych/komplementarnych metody terapii naturalnych wykorzystywanych w kosmetologii.

Certyfikowana instruktorka Jogi Twarzy Yogattractive.

Ukończyła uczelnie z zakresu:

 • International Aesthetics and Massage School in Moscow 2009 -2015 SPA, Estetic&Specyfic Manualistic Concept
 • Zarządzania: Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych (marketing i reklama), Public Speakers Academy (Londyn)
 • Kosmetologii: Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, Wydział Medyczny (kosmetologia, specjalizacja anty aging), Wyższa Szkoła Medyczna Wydział Ochrony Zdrowia, Studia Podyplomowe Kosmetologia i Body Fitness, Międzynarodowy Instytut Refleksologii Twarzy, Międzynarodowa Szkoła Masażu Manualistic Aestetic School (Moskwa),
 • Międzynarodowy Instytut Masażu Tajskiego – An Institut of Thai Massage (Tajlandia) Studium Naturalnych Metod Leczenia, Zawodowa Szkoła Masażu
 • Naturopatii: ITCM DAO Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej (Akademia Akupunktury Kosmetycznej oraz Szkoła Naturopatii).

Zgłoszenia

INWESTYCJA: 900 zł
Termin: 05.04.2024, 10.05.2024, 07.06.2024
Ilość miejsc: 8

UWAGA! Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszenia i wpłacenia bezzwrotnej kwoty rezerwacyjnej: 200 zł.

KONTO DO WPŁATY:
Centrum OSHIN, 41 1600 1462 1742 4852 5000 0001
Tytuł przelewu: nazwa kursu, data, imię, nazwisko (proszę nie pisać słowa "zaliczka").

W przypadku chęci posiadania faktury, proszę podać niezbędne dane poprzez formularz zgłoszeniowy. 

Najkrótszą drogą rezerwacji szkolenia jest opłacenie kursu (lub jego minimalnej kwoty) i wysłanie potwierdzenia wraz ze zgłoszeniem poprzez formularz poniżej.

Formularz zapisu:

Zapis na kurs stacjonarny - Podstawy masażu twarzy - jak poprawnie dotykać twarz
Terminy *
Potwierdzenie wpłaty zadatku
Maksymalny rozmiar pliku: 1MB
Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na szkolenie jest OSHIN- Holistyczne Centrum Masaży i Szkoleń Kacper Wiśniewski, ul. Grunwaldzka 179, 85-429 Bydgoszcz.
Więcej informacji w Polityce Prywatności.
zgoda na wykorzystanie wizerunku